fbpx
Tenis

Andy Murray, Avustralya Açık’ta Yok!

Geçtiğimiz hafta koronavirüs testi pozitif çıkan Andy Murray, Avustralya Açık’ta yer alamayacağını açıkladı.

Koronavirüse yakalanmasının ardından kendini karantinaya alan ve turnuvada yer alma umudunu koruyan Andy Murray yaptığı açıklamada: “Avustralya Açık’ta yarışmak için Avustralya’ya gidemeyecek olmaktan büyük üzüntü duyuyorum.” dedi.

Turnuvaya katılabilmek için çabaladığını belirten İskoç tenisçi: “Yetkililerle karantina konusunda uygun bir çözüm yolu aradık ancak ne yazık ki bulamadık. Oradaki herkese çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Orada oynayamayacak olmak gerçekten çok yıkıcı. Sevdiğim bir ülke ve turnuva.” ifadelerini kullandı.

Kurallar gereği sporcuların 8 Şubat’ta başlayacak turnuva öncesi 14 günlük karantinaya girmeleri gerekiyordu. Testi pozitif çıktığı için seyahat edemeyen Murray de kurallar gereği Avustralya Açık’ta yer alamayacak.

Kariyerinde 3 Grand Slam şampiyonluğu olan 33 yaşındaki tenisçi, Avustralya Açık’ta 5 kez finale kalmasına rağmen şampiyonluk sevinci yaşayamadı.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu