fbpx
Futbol

ARSENAL’DEN MESUT ÖZİL’E VEDA

Bu haftanın başında Fenerbahçe için İstanbul’a gelen dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil’in transferinde mutlu son!

Fenerbahçe Kulübü, sosyal medyadan duyurduğu üzere, Mesut Özil ve kulübü Arsenal ile anlaşmaya varıldığını açıkladı. Arsenal ise, Türk asıllı Alman oyuncu için bir veda yazısı yayınladı. Bu yazıda, sportif direktör Edu Gasper, Teknik Direktör Mikel Arteta ve Mesut Özil’in ifadelerine yer verildi.

Edu Gasper: ” Mesut’a Aresenal’e verdiği büyük katkılar için teşekkür ediyoruz. Mesut 2013’te bize katıldığından bu yana 250’nin üstünde maça çıktı, 3 Emirates FA Cup finalinde oynadı ve sahada olduğu sürede taraftarlara harika anlar yaşattı. Mesut’a ve yeni takımına, görüşmeler esnasında gösterdikleri profesyonellikten ötürü teşekkür ediyoruz.Biliyorum ki Arsenal ile ilgili herkes, Mesut’a kariyerinin yeni döneminde sağlık, başarı ve mutluluk dileme noktasında bana katılacaktır.”

Mikel Arteta: ”Mesut’un Arsenal’deki başarıları tartışılmaz. Onunla birlikte oynamak ve daha sonra teknik direktör olarak onunla çalışmak büyük ayrıcalık. Arsenal’de oynadığı bu dönemde onun yaratıcılığı ve saha görüşü, birçok gole sahne oldu. Mesut yıllarca, 3 FA Cup zaferi gibi kulübün harika başarılarının kalbindeydi. Bu başarılar, her zaman kulübün tarihinde yer edecek. Mesut’a teşekkür ediyor ve Fenerbahçe ile en iyisini diliyoruz.”

Mesut Özil: ” 7,5 yıllık bu muhteşem dönem için Arsenal’e teşekkür etmek istiyorum. Kulüp ve taraftarların hissettirdikleri destek inanılmazdı ve bu, her zaman minnettar kalacağım türden bir destekti.Birlikte yıllar sonra kupalar kazandık ve uzun yıllar boyunca hatırlanacak anlara imza attık.Arsenal taraftarı sonsuza dek kalbimde kalacak.Edu Gaspar’a, transfer görüşmelerinde getirdiği profesyonel ve değerli çözümler için teşekkür ederim ve Arsenal’i ait olduğu zirveye çıkarma yolunda çalışan herkes için en iyisini dilerim.”

Sümercan ERTİT

Sümercan Ertit, 23 yaşında. DJ’likten, tarihi ve felsefi konularda sohbet etmekten, basketbol oynamaktan ve eczacılık mesleğinin deformasyonu kaynaklı araştırmaktan keyif alıyor. Derela Spor’da İngiltere Premier Lig, İtalya Serie A ve NBA hakkında haberler kalem alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu