fbpx
F1

Aston Martin Takım Patronu, Vettel’e Güveniyor!

Aston Martin takım patronu Otmar Szafnauer yaptığı açıklamada, Vettel’in kendilerine büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Altı sezonluk Ferrari macerasının ardından Sebastian Vettel’in, Aston Martin takımına geçişini değerlendiren Szafnauer: “Takımdaki herkes için son derece heyecan verici.” ifadelerini kullandı.

“Sebastian gibi Formula 1’de dört kez şampiyonluğa ulaşarak kendini kanıtlamış, takımlarına yarış kazandırmış ve şampiyonluk mücadelesinde yardımcı olmuş bir isme sahibiz. İşte bu yüzden bizim için çok önemli bir anlaşma. Bize kazanma anlayışını getirecek ve şüphe yok ki ondan çok şey öğreneceğiz.” diyen Otmar Szafnauer, Vettel’e olan desteğini dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon Racing Point adıyla iyi bir iş çıkaran ekip, Aston Martin olarak da geleceğe umutlu bakıyor.

Takım patronu Otmar Szafnauer yaptığı açıklamada: “Böylesine ikonik bir markayı temsil etmek takımdaki herkes için büyük bir ayrıcalık. Geçtiğimiz sezon bir yarış kazandık ve birden çok kez de podyuma çıkarak takımlar sıralamasında dördüncü olduk. Bu başarıda payı olan herkes bununla gurur duymalı. Artık yeni bir isme ve kimliğe sahibiz. Ancak bugün olduğumuz yere gelirken karşılaştığımız zorlukların, bu güçlü omurgayı korumamıza fayda sağladığını görüyoruz.” dedi.

2021’de Sebastian Vettel ve Lance Stroll ile yarışacak olan Aston Martin’in göstereceği performans, Formula 1 hayranları için merak uyandırmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu