fbpx
Tenis

AVUSTRALYA AÇIK ÖNCESİ BİR COVID VAKASI DAHA

8 Şubat’ta başlayacak Avustralya Açık Grand Slam Turnuvası’na beş gün kala, bir koronavirüs vakası yaşandı.

Turnuva’nın yapılacağı Victoria eyaletinin başbakanı Daniel Andrews, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir otel çalışanının yeni tip koronavirüs (Covid’19) testinin pozitif çıktığını belirten Andrews, bu otelde konaklayan 500-600 civarı tenisçi, takım ve organizasyon yetkilisinin, turnuvanın başlayacağı 8 Şubat tarihine kadar karantina altında kalacağını söyledi.

Daniel Andrews, turnuva tarihleri ile ilgili de konuştu. Yaşanan bu gelişmenin Avustralya Açık’ın başlama tarihini etkşlemeyeceğini belirten Andrews, turnuva öncesi Melbourne’de düzenlenen hazırlık turnuvalarının ise kesintiye uğrayabileceğini söyledi.

Avustralya’daki Covid’19 protokolleri kapsamında, ülkeye giriş yapan tüm tenisçi, takım ve organizasyon ekibi, 14 gün boyunca karantinada kalmış ve bu sürenin sonunda tenisçiler, hazırlık turnuvalarına katılmıştı. Ayrıca Avustralya Açık öncesi turnuvaya günlük 30 bin civarı seyirci alınacağı açıklanmıştı.

a

Sümercan ERTİT

Sümercan Ertit, 23 yaşında. DJ’likten, tarihi ve felsefi konularda sohbet etmekten, basketbol oynamaktan ve eczacılık mesleğinin deformasyonu kaynaklı araştırmaktan keyif alıyor. Derela Spor’da İngiltere Premier Lig, İtalya Serie A ve NBA hakkında haberler kalem alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu