fbpx
Tenis

Avustralya Açık Öncesi Sevindirici Haber!

Avustralya Açık öncesi karantina sebebiyle odalarından çıkamayan sporcular için WTA tarafından özel bir turnuva oluşturulduğu açıklandı.

72 sporcunun karantinada olduğu Melbourne’de sıkı tedbirler sürerken WTA’den tenisçiler için müjdeli bir haber geldi.

3 Şubat’ta başlaması planlanan yeni organizasyon, sporculara Avustralya Açık’a daha hazır olma imkanı sunacak.

Avustralya Açık’tan bir hafta önce başlaması planlanan etkinliklere bir yenisinin daha eklenmesi ile sporcuların hazırlık yapma olanakları da artmış oldu.

Avustralya Açık Direktörü Craig Tiley yaptığı açıklamada: “Bu süreç karantinadaki sporcular için oldukça zordu. Biz de ATP ve WTA ile birlikte sporculara yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu değişiklik, sporcuların biraz daha fazla çalışmasına yardımcı olmak amacıyla yapıldı. Ayrıca antrenman seansları, spor salonu ve buz banyosu gibi şeyler için de onlara öncelik tanıyacağız.” ifadelerini kullandı.

WTA CEO’su Steve Simon ise açıklamasında şöyle konuştu: “Yeni etkinlik, karantinadan çıkan sporcularımıza turnuva öncesi çalışmalarına düzgün bir şekilde odaklanma imkanı tanıyacak.”

Şu anda Melbourne’deki otellerde 14 günlük zorunlu karantinada bulunan 970 oyuncu ve personel arasından 9 kişinin testinin pozitif çıktığı biliniyor. Testinin pozitif olduğunu açıklayan tek oyuncu ise İspanyol tenisçi Paula Badosa oldu.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu