fbpx
Tenis

Bautista Agut: “Hapiste gibiyiz.”

Avustralya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 14 günlük karantina kararına Bautista Agut da tepki gösterdi.

8 Şubat’ta başlayacak olan Avustralya Açık öncesi, ülkeye seyahat eden tenisçilerin bulunduğu uçakta üç pozitif vaka çıkması üzerine 70’in üzerinde sporcu karantinaya alınmıştı.

Otel odası dışında antrenman yapamamaktan şikayetçi olan birçok sporcu tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Dünya 1 numarası Novak Djokovic de geçtiğimiz günlerde karantinanın esnetilmesi konusunda bir talep listesi hazırlamış ancak Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, kimse için ayrıcalık yapılmayacağını ve virüsün yayılmasını engellemenin en önemli öncelikleri olduğunu belirtmişti.

İsrail televizyonuna konuşan İspanyol tenisçi Bautista Agut: “Hapishanede gibiyiz. Tek farkı Wifi da olması. Bu insanların ne tenis ne de antrenman sahaları hakkında fikri yok ve bu tam bir felaket. Her şeyin kontrolü hükümetin ve sağlık görevlilerinin elinde.” diyerek tepkisini dile getirdi.

32 yaşındaki tenisçi ek olarak: “Zor bir dönem. Bu süreçte daha çok mental olarak hazırlanmalı ve sabırlı olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Avustralya Açık CEO’su Craig Tiley ise yaptığı açıklamada sporcuların büyük çoğunluğunun alınan kararı desteklediğini söyledi.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu