fbpx
Tenis

Belinda Bencic Şartların İyileşmesini Umuyor!

Avustralya Açık öncesi karantinadaki 72 sporcudan biri olan Belinda Bencic yaptığı açıklamada, şartların daha uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

Dünya 12 numarası olan Belinda Bencic video konferans yoluyla verdiği röportajda: “Bu durum hakkında şu an daha pozitif hissediyorum ve karantinadan çıkmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.” dedi.

Otel odasında karantinaya alınan 72 tenisçiden biri olan Bencic: “En büyük öncelik sakatlık yaşamamak, kendim için de en büyük risk olarak bunu görüyorum. 14 gün boyunca bir odada olmak ve sonrasında hemen turnuvada yarışmak gerçekten büyük bir risk. Turnuvada istenilen tenis seviyesi olmayacak ama en iyisini yapmaya çalışabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Uçuşlarının ardından herhangi bir pozitif vaka görülmeyen bazı sporcular da izolasyonda olmasına rağmen odalarının dışında günde 4-5 saatlik antrenman yapabiliyor.

Bu hakka sahip olamayan isimlerden Bencic içinse geride kalan günler oldukça zorluydu. Erkek arkadaşının ve koçunun da ona katıldığı odada kendi imkanlarıyla tenis oynamaya çalışan İsviçreli sporcu, sezon öncesi çalışmalarının boşa gittiğini söylüyor.

Direktör Craig Tiley ise programda herhangi bir değişikliğin olmadığını ama organizatörlerin karantinadaki sporculara izolasyon sonrasında daha iyi bir çalışma ortamı planladıklarını belirtti.

“En önemli öncelik, burada yarışacak olan her sporcu için eşit şartların yaratılması olmalı çünkü içinde bulunduğumuz garip durum eşitlikten çok uzak. Birçok oyuncu önemli avantajlara sahip ama 1-2 oyuncu değil, 72 oyuncu karantinada. Tamamen adil ve eşit seçenekler olmasa bile buna en yakın şekilde ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını düşünüyorum.” diyen Bencic, içinde bulundukları durumun zorluğunu net bir şekilde dile getirdi.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu