fbpx
F1

Binotto, Sainz Hakkında Konuştu!

Ferrari F1 takım patronu Mattia Binotto, takıma yeni katılan Carlos Sainz ile ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz sezon takımlar sıralamasında 6. sırada yer alan Ferrari son yılların en başarısız performansını göstermişti.

Takım patronu Binotto, Sebastian Vettel’den boşalan koltuğa oturacak olan takımın yeni pilotu Carlos Sainz’ın podyumda yer almak için gerekenlere sahip olduğuna inandığını belirtti.

“Umarım Sainz’ı podyumda görürüz. Gerçekten de onu podyumda görmeyi umuyorum. Ancak bunun ona değil, kesinlikle araca bağlı olduğunu düşünüyorum. Eğer araç yeterince iyi olursa onun iyi yarışlar çıkaracağını ve podyumda olacağını düşünüyorum.” diyen Binotto yeni pilotu hakkında umutlu konuştu.

Takımın gençleşmesi ile ilgili konuşan Binotto yaptığı açıklamada: “Bence çok genç bir sürücü. 1968’den beri en genç iki sürücüye sahibiz. Böyle bir seçimi sadece iki yıl için yapmıyoruz. Çünkü gelecek için sağlam temeller oluşturmaya çalışıyorsanız aynı zamanda uzun vadeli de bakmanız gerek. Bu nedenle umarım Carlos sözleşmesini yeniler ve önümüzdeki yıllarda da bizimle olur.” ifadelerini kullandı.

26 yaşındaki İspanyol pilot, geçtiğimiz sezon pilotlar sıralamasında 6. olmuştu.

Türkiye ve dünyadan tüm spor gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu