fbpx
Bisiklet

Chris Froome Umutlu

Fransa Bisiklet Turu’nu daha önce dört kez kazanan Chris Froome, geçtiğimiz yıl geçirdiği sakatlığın etkilerini tamamen atlattığını ve bu yıl Tour de France’ı kazanmak için hazır olduğunu söyledi.

İngiliz The Times gazetesine röportaj veren tecrübeli sporcu, evinde fiziksel gelişimini arttırıcı antrenmanlar yaptığını söyledi. Haziran 2019’da Criterium du Dauphine sırasında ciddi bir kaza geçiren Froome, “İyileşme sürecimi tamamladım. Planladığımız tarihten daha erken döndüm. Bence bu yıl Tour de France’ı kazanabilirim. İnsanların benim hakkımda söylediği veya yazdığı olumsuz şeyler umurumda değil. Motivasyonumu kaybetmedim, daha da azimliyim” şeklinde konuşarak iddialı olduğunu gösterdi.

Geçen yıl yaşadığı olaylardan önemli dersler aldığını söyleyen 34 yaşındaki bisikletçi, düşünmek için bol bol zamanı olduğunu ifade etti. Sakatlıktan dönüş sırasında diğer sporcuların bu süreçlerde neler yaşadığına ve nasıl döndüğüne incelediğini söyleyen Chris Froome, yeni bir perspektife sahip olduğunu vücudunun ve zihninin kazanmak için hazır olduğunu vurguladı.

Bu yıl, 27 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan Fransa Bisiklet Turu, koronavirüs pandemisi nedeniyle 29 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu