fbpx
Snooker

Çin’de Snooker Oynamayı Seviyorum İngiltere’de İse İşler Biraz Değişti

Geçtiğimiz gün Instagram’da Stephen Hendry ile canlı yayın yapan Ronnie O’Sullivan, Çin’de snooker oynamayı İngiltere’de oynamaya tercih ettiğini belirtirken bunun nedenlerini de açıkladı.

Ronnie, son yıllarda Çin’deki turnuvaların birçoğunu pas geçti. Fakat geçtiğimiz gün Stephen Hendry ile Instagram’da canlı yayın yaparken bu sezon Çin’deki turnuvaların neredeyse hepsine katılmayı hedeflediğini belirtti.

“Çin’de snooker oynamayı seviyorum İngiltere’de ise işler biraz değişti. Ve bu değişim tamamen  baskı, ilgi yani snooker dışındaki şeylerle alakalı. Çin’de de elbette bir ilgi var. Ama oradaki misafirperverlik daha iyi.”

“Masters sırasında işler iyi, oynamayı seviyorum. Ama maçtan sonra en az yedi tane röportaj vermem gerekiyor. Geçen yıl yarı finalin ardından röportaj sırasında üç saat bekledim ve ertesi gün finale çıkacaktım, buna inanabiliyor musun? Bu nedenle Çin’de oynamayı seçeceğim, oradaki turnuvalara katılacağım.”

“Tabii bu sefer oraya giderken seyahat uzunluğu nedeniyle zorluklar yaşayacağım. Ama siz havalimanından iner inmez sizi iyi karşılıyorlar. Maçtan sonra rahat olduğunuz zaman sizinle röportaj yapıyorlar. Çin’de gitmek istemeyeceğim tek yer Yushan. Çek defterlerini doldurmadıkça oraya bir daha gideceğimi zannetmiyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu