fbpx
Bisiklet

Egan Bernal, Giro d’Italia’yı Bekliyor!

Sakatlık sürecini atlatmaya hazırlanan Kolombiyalı bisikletçi Egan Bernal, önceliğini Giro d’Italia olarak açıkladı.

Omurga sakatlığı nedeniyle 2020 Tour de France’ı yarıda bırakan ve o dönemden beri de tedavisi devam eden Egan Bernal, mayıs ayında düzenlenecek olan Giro d’Italia’da yarışmak istediğini belirtti. Bernal, aralık ayında verdiği röportajda kendisine hedef olarak Tour de France’ı belirlemişti.

2019 yılında Tour de France’ı kazanmayı başaran 24 yaşındaki bisikletçi yaptığı açıklamada: “Giro’da olmayı gerçekten çok isterim. Yakın zamanda Kolombiya’da verdiğim röportajda Tour de France için hazırlandığım anlaşıldı ama takvimde Giro d’Italia önce geliyor ve benim için de kafamda birinci seçenek haline geldi. Orada olmak özel olurdu.” dedi.

Ineos Grenadiers adına yarışan Kolombiyalı bisikletçi: “Oraya ekip lideri olarak gidecek kondisyona sahip olup olmayacağımı ya da benden daha iyi durumda olan takım arkadaşlarıma veya kaptana yardım edip etmeyeceğimi bilmiyorum. Ancak yine de henüz karar verilmiş bir şey yok. Takımla bazı şeyleri gözden geçirip, iyileşme sürecime bakacağız.” ifadelerini kullandı.

Kendini iyi hissettiğini ve motive olduğunu söyleyen Egan Bernal: “Neredeyse dört aydır yarışmadım. En iyi noktada olmasam bile şubat ayının başlarında geri döneceğime inanıyorum.” diye belirtti.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu