fbpx
Futbol

FENERBAHÇE’DEN MESUTOL KAMPANYASI!

İşte MesutOl Kampanyası’nın tüm detayları!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nda konuşma yaptı.

Ali Koç, bu toplantıda birçok konuya değindi.

MESUT ÖZİL BİR FUTBOLCUDAN DAHA ÇOK BİR MARKA

MESUT ÖZİL BİR FUTBOLCUDAN DAHA ÇOK BİR MARKA
 
Ara transfer dönemindeyiz. Şu an 3 oyuncu ile ilgili net konuşabiliriz. Bunların bir tanesi Attila Szalai, onun bu hafta oynayabilmesini tahmin ediyoruz. İşlemleri bitti. Diğeri Bright Osayi-Samuel, onu da gelecekle ilgili büyük bir potansiyel olarak aldık. Attila’nın yaşı 23, Osayi’nin 23, ikisi de genç, başarıya aç, dinamik. İhtiyacımız olan bölgeleri dolduracak arkadaşlarımız. Hem sportif anlamda hem de ekonomik anlamda çok çok büyük beklentilerimiz var. İnşallah bu beklentiler gerçekleşir. Bu iki oyuncu da hocamızın özellikle hocamızın ve Sportif Direktörümüzün arzuları çerçevesinde transferler yapıldı.

Mesut Özil var, ona geleceğim. Belki bir nokta atışı daha yapmamız gerekebilir. Buradaki esas amaç mevcut kadromuz ve yapacağımız dokunuşlarla yaz dönemine mümkün olan en az transferle bitirmek ve sezonu da tabii mutlu sona ulaşarak bitirmek. Evet, Mesut Özil. Mesut Özil’i renklerimize bağlamak için uğraş verdik, adım attık. Mesut’la ilgili, kariyeriyle ilgili çok fazla bir şey söylememem gerek yok. Yetenekleri, başarıları yani CV’si ortada. Onu tartışmaya bile açmıyorum. Arsenal’le kısa bir tatsız dönem yaşadı. Gönül bağlarının koptuğunu görüyoruz. Bu da bizim için bir fırsat oluşturdu. Bir rüya şu an gerçekleşmeye çok çok yakın bir durumda.

Bugüne kadar Mesut’un ortaya koydukları hem saha içinde hem saha dışında ama özellikle saha içinde rekorları, aklı, becerisi zaten hepsi ortada ama bununla beraber bazı futbolcularda olduğu gibi Mesut Özil bir futbolcudan çok daha öte bir marka. Bu markanın Fenerbahçe Spor Kulübü’ne kavuşması ve bu markaya sahip olan kişinin çocukluğundan beri Fenerbahçe aşkı, sevdalısı olması bu transferin anlamını başka boyuta taşıyor. Ben yine evin oğlu diyorum. Üstüne basarak evin oğlu diyorum. Türk futboluna çok büyük yıldızlar geldi ama hiç bu seviyede bir isim, hiç bu seviyede Fenerbahçe taraftarı olan dünya çapında bir isim gelmedi. Beğenin, beğenmeyin, istediğiniz yere çekin. Evin oğlu geldi ve inşallah evin oğlu evinde başarılı olacaktır.
 
Şimdi bu marka Fenerbahçe Spor Kulübü’nü son 2-3 haftada bambaşka bir noktaya getirdi. BBC, SkySports, ESPN, Kicker, The Guardian, L’equipe dünya çapında neredeyse her gün bu konuda haber yaptılar. Kendisinin çocukluk aşkı ve hatta deyimiyle sadece çocukluk değil her daim gönlümde var olan Fenerbahçe tutkusu saha içinde vereceği katkılardan önce saha dışında katkı vermeye başladı ve bu adımla birlikte Fenerbahçe’nin eşsiz taraftarının heyecanını, Türkiye’nin hatta dünyanın gündemini belirleyen aidiyetini ve gücünü tüm bu süreçte bir kez daha övünerek, gurur duyarak yaşadık, gördük.
 
Biraz rakamlar vermek istiyorum. Flight Radar diye bir uygulama var. Zaman zaman transfer döneminde bu uygulamadan bazı uçaklar takip edilir kim geliyor, gidiyor diye. Bazen ticari uçuşta olan bir uçak transfer yapmaya gitti diye haberler çıkar ama bu uygulamanın ne olduğunu Mesut’un ülkemize gelişinde gördük. 1 milyon kişi tarafından 1 milyon 880 bin kere görüntülenmiş. Bir uçağı, 3,5-4 saatlik bir yolculuğu seyretmek nasıl bir duygu anlamıyorum ama 312 bin kere de aynı anda insanlar Flight Radar’da uçağı takip etmişler.

Mesut Özil
Mesut Özil

MESUT OL YAZIP 1907’YE SMS GÖNDEREBİLİRSİNİZ

MESUT OL YAZIP 1907’YE SMS GÖNDEREBİLİRSİNİZ!
 
Taraftarlarımız, gençlerimiz, büyüklerimiz, Kongre Üyelerimiz. Çok söylediniz, şimdi eyleme geçme zamanı. İmza töreni aşağı yukarı her şey yolunda gittiği takdirde salı günü hedefliyoruz. Salı olur, çarşamba olur. Şimdi bugün Fener Ol’u imza günü, burada imzalar atılana kadar Mesut Ol’a çevireceğiz. Fener Ol hala aktif. Mesut Ol yazıp 1907’ye SMS gönderebilirsiniz. En az 1 SMS rica ediyorum. İmkanı olanlardan onlarca SMS rica ediyorum. Telefon olmayan küçük çocukların babalarına, annelerine baskı yapıp SMS yollamalarını rica ediyorum. Bir rekor kıralım. Şu andan başlayacağız, imza gününe kadar; salı akşamı olur, çarşamba akşamı olur bakalım o güne kadar ne kadar SMS atacağız.

Bakalım bu transferi isteyenler sözünüzün ne kadar arkasındasınız göreceğiz. Her zaman destek oluyorsunuz. Olmasanız da canınız sağ olsun ama bu kulübü, bu camiayı, bizleri ayakta tutan sizlersiniz. Haydi şimdiden başlayalım. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ellerinizde telefonları görmüyorum. Başlayalım. Bununla ilgili iletişim yapacağız. İmza törenine 24 sata kala gaza basacağız. Tekrar Flight Radar’da olduğu gibi Fenerbahçe aidiyet duygusunun ne olduğunu gösterme zamanı gelmiştir. Sizlerden rica ediyorum. Tercihen Mesut Ol’a, istiyorsanız da Fener Ol’a şimdiden başlamak kaydıyla telefonlarınızı alın ve çorbada tuzunuz olsun. Galiba arkadaşlar yarın, ben pazartesi olsun istiyordum ama yarın bir sayaç konulacak. O sayaçtan da takip edebileceksiniz.
 
Desteklerinizi sizlerden rica ediyoruz. Bu transfer olmasa da her türlü desteğinize ihtiyacımız var ama bu transferden sonra özellikle desteklerinizi rica ediyorum. İnşallah hep beraber sezon sonunda utlu ve mesut oluruz.


Türkiye ve dünyadan tüm spor gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Berkcan TOKYAY

Berkcan Tokyay, 21 yaşında. Video oyunu oynamaktan, futbol ve basketbolla ilgilenmekten keyif alır. İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduğu için kitapları çok sever. Derela Spor’da genellikle futbol ve basketbol üzerine haberler kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu