fbpx
F1

Fernando Alonso, Hamilton Hakkında Konuştu!

Formula 1’de iki kez şampiyonluk yaşayan Fernando Alonso, eski takım arkadaşı Hamilton ile kıyaslanması hakkında konuştu.

2007 yılında McLaren’de takım arkadaşı olan Alonso ve Hamilton o sezonu 109 puanla, şampiyon Raikkonen’in arkasında 2. ve 3. sırada tamamladılar.

Sonrasında 7 şampiyonluk kazanacak olan Hamilton’un daha ilk sezonunda şampiyonluğu az farkla kaçırması ve Alonso ile aynı puanı alması, iki pilotun kıyasında onu bir adım öne çıkardığı düşünülse de Alonso pek de aynı fikirde değil.

Tony Kanaan ve Rubens Barrichello’nun da yer aldığı WTF1 Podcast programına katılan Alonso bu konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Farklı dönemlerdeki pilotları karşılaştırmak zor. Düzgün bir cevap almak için bütün faktörleri göz önünde bulundurmanız lazım. Eğer pilotlar belli bir sezonda aynı takımda yarışıyorsa bu onları karşılaştırmak için iyi bir fırsat olabilir. O sezon ikimiz de 109 puan aldık ve zaten bu da bir cevap olarak verilebilir.”

39 yaşındaki İspanyol pilot yaptığı açıklamada: “Schumacher, Hamilton ve Senna. Hepsi kendi döneminde mükemmel pilotlar ve birçok zafer kazandılar. Bu nedenle onları kıyaslamak zor. Bir araca ve Lewis’in şu an sahip olduğu gibi bir komple pakete ihtiyacınız var. O da şu anda bunun hakkını veriyor.” ifadelerini kullandı.

Hangisinin daha iyi olduğuyla ilgili gelen soruya cevap veren Fernando Alonso: “İnsanlar doğal olarak onun ilk yılı olduğunu ve benimse daha tecrübeli olduğumu söylüyor. Ancak o yıl Bridgestone lastiğine geçiş yapmıştık ve o dönemin GP2 lastiği gibiydi. Bu nedenle kış testlerimdeki ilk üç ya da dört tur oldukça sıkıntılıydı. Yeni lastiklere adapte olmam ve bazı şeyleri gözden geçirmem gerekiyordu. Ancak insanların bundan haberi olmadı çünkü bu onların pek de ilgisini çeken bir konu değil.” dedi.

2021 sezonunda Alpine takımı ile yeniden pistlere dönecek olan Alonso’nun nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu