fbpx
Bisiklet

Froome Fransa Bisiklet Turu için iddialı

Fransa Bisiklet Turu’nu 2013,2015,2016 ve 2017’de olmak üzere dört kez kazanan İngiliz bisikletçi Chris Froome, bu yılki Tour de France’a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Geçen sezonu sakatlıktan sonra form tutmaya çalışarak geçiren 35 yaşındaki Froome,”Bulunduğum yaşta sakatlıktan dönme ve Fransa Bisiklet Turu’nu kazanma düşüncesi beni heyecanlandırıyor. Beslenme koşullarının gelişmesi ile spor da gelişti. Artık sporcular, çok daha geç yaşlarda dahi performans gösterebiliyor. Ben de bunu kanıtlayacağım.” şeklinde konuştu.

En son 2018 yılında Fransa Bisiklet Turu’na katılan Froome, 2019 yılında yaşadığı ağır sakatlık sonrası Fransa Bisiklet Turu’nu kaçırmıştı. Chris Froome, pandemi nedeniyle geç bir tarihte başlayan 2020 Fransa Bisiklet Turu’nda ise, eski formuna ulaşmaya çalışmış ve sezonun çoğunu takım arkadaşlarına yardım ederek geçirmişti. Gecikmeli yapılan Fransa Bisiklet Turu’nda zafer, Tadej Pogacar’ın olmuştu.

Froome ayrıca, eski takım arkadaşları ve geçen yılın şampiyonu Tadej Pogacar ile yarışmak için sabırsızlandığını ve bu yıl için parkurları iyi bulduğunu da sözlerine ekledi.

Sümercan ERTİT

Sümercan Ertit, 23 yaşında. DJ’likten, tarihi ve felsefi konularda sohbet etmekten, basketbol oynamaktan ve eczacılık mesleğinin deformasyonu kaynaklı araştırmaktan keyif alıyor. Derela Spor’da İngiltere Premier Lig, İtalya Serie A ve NBA hakkında haberler kalem alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu