fbpx
F1

Jenson Button, Williams’a Geri Döndü!

2009 Formula 1 şampiyonu Jenson Button, eski takımı Williams’a takımın başdanışmanı olarak geri döndü.

Son yıllarda zor günler geçiren ve geçtiğimiz sezon da ABD merkezli yatırım şirketi Dorilton Capital’e satılan Williams takımından yapılan açıklamada Button ile uzun süreli bir sözleşme imzalandığı duyuruldu.

2000 yılında kariyerine Williams ile başlayan 41 yaşındaki Jenson Button yaptığı açıklamada: “Yeniden Williams ile sözleşme imzalama imkanı bulduğum için çok mutluyum. 19 yaşımdayken attığım imza hayatımı değiştiren bir andı ve aradan 20 yıl geçmesine rağmen sanki hiç ayrılmamış gibi hissediyorum.” dedi.

Takımın göreve yeni getirilen CEO’su Jost Capito ise yaptığı açıklamada: “Jenson’u göreve getirmek, hem pistte hem de pist dışında takım olarak ileriye gitme adına bir başka olumlu adım.” ifadelerini kullandı.

George Russell ve Nicholas Latifi’nin sürücü koltuğunda oturduğu Williams takımı geçen sezonu puan alamadan tamamladı. Williams ayrıca 2012’den beri yarış kazanamıyor.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu