fbpx
Futbol

JESSE LINGARD WEST HAM’A DOĞRU

Bu sezon Ole-Gunnar Solskjaer’in takımında yer bulmakta zorlanan Jesse Lingard’ın, kısa süre içinde Old-Trafford’dan ayrılması bekleniyor. 28 yaşındaki Lingard, birçok kulübün radarında olan bir oyuncu. Ancak görünüşe bakılırsa, Lingard’ı kiralık olarak kadroya katma yarışının lideri West Ham United.

Lingard’a birçok kulüp talip olsa da en iyi seçenek West Ham United gibi duruyor. Ancak West Ham United için bu transfere engel bir sorun bulunuyor.

Premier Lig kurallarına göre, bir takım ülke içinden en fazla 2 oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna katabiliyor. West Ham’ın ha hazırda kadrosunda, Watford’dan kiralık Craig Dawson ve Brentford’dan kiralık Said Benrahma bulunuyor. Bu durumda West Ham’ın, bu iki oyuncudan 1’i ile kalıcı transfer için sözleşme imzalaması gerekiyor. Gelen haberlere göre, West Ham bu sorunu, Benrahma ile sözleşme imzalayarak çözecek.

Lingard için en uygun yerin West Ham United olacağına işaret eden bir diğer neden ise David Moyes. Alex Ferguson sonrası dönemde takımın başına geçen İskoç menajer, United’ın sancılı geçen değişim sürecinin başında, 2013 yılında Jesse Lingard’ı A takıma kazandırmıştı.

Sümercan ERTİT

Sümercan Ertit, 23 yaşında. DJ’likten, tarihi ve felsefi konularda sohbet etmekten, basketbol oynamaktan ve eczacılık mesleğinin deformasyonu kaynaklı araştırmaktan keyif alıyor. Derela Spor’da İngiltere Premier Lig, İtalya Serie A ve NBA hakkında haberler kalem alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu