fbpx
BasketbolGenel

LeBron James’e Çirkin Saldırı!

Salı gecesi Cleveland’ın sahasında oynanan maçta bir kişi, LeBron James’e hakaret eden tişört giydiği için salondan atıldı.

Cleveland Cavaliers’a NBA’deki ilk ve tek şampiyonluğunu kazandıran James, doğduğu şehir olan Ohio’da çoğu insan için bir kahraman. Ancak 2010 yılında Miami’ye ve 2018 yılında da Lakers’a gitmesini bazı taraftarlar hala tam olarak affedemedi.

Cleveland ile Lakers arasında oynanan maçta bulunan bir kişinin üzerinde “LeBron bir ırkçıdır.”, “LeBron bir narsisttir.” ve “Gloria, West’e gider.”, “LBJ, narsist kral başrolünde.” gibi saldırgan sözlerin yer aldığı bir tişört vardı.

“Gloria, West’e gider.” mesajı LeBron’un annesi Gloria ile eski takım arkadaşı Delonte West’in ilişkisi olduğuna yönelik gönderme olsa da West bu iddiaları reddetmişti.

Salondan atılan 49 yaşındaki adam sonrasında beş kez giriş yapmaya çalıştı. Ancak güvenlik güçleri buna izin vermedi. En nihayetinde tutuklanmakla tehdit edilince salondan ayrılmayı kabul etti.

Son şampiyon Lakers’ın bu sezon oynadığı 20 maçta, 14 galibiyeti ve 6 da mağlubiyeti var. Ayrıca 36 yaşındaki James de bu sezon 25.5 sayı, 7.8 ribaund ve 7.5 asist ortalaması ile oynuyor.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu