fbpx
Basketbol

LEBRON KENDİ REKORUNA KOŞUYOR!

Los Angeles Lakers’ın süper yıldızı LeBron James, yaptığı olağanüstü sezon başlangıcıyla göz dolduruyor. 36 yaşında ve 18. sezonunda olan LeBron, ligin ilk 40 günlük süreci itibariyle MVP tartışmalarında başı çeken isimlerden biri.

Göz dolduran performanslarına devam eden ve takımını galibiyet üzerine galibiyete taşıyan 36 yaşındaki süper yıldız, kendi sezon başı itibariyle kendi rekorunu kırmaya doğru gidiyor. LeBron, bu sezon şu ana kadar çıktığı 21 maçın hepsini 15+ sayı, 5+ ribaund ve 5+ asistle tamamladı. NBA tarihinde sezon başlangıcında en fazla sayıda maçta bu rakamları geçen tek isim var. O isim, 2011-12 sezonundaki ilk 22 maçla yine LeBron James.

LeBron, son olarak Lakers’ın deplasmanda Boston Celtics’i 96-95 mağlup ettiği maçı 21 sayı, 7 ribaund ve 7 asist üreterek maçı tamamladı. James eğer salı sabaha karşı 03.30’da oynanacak olan Atlanta Hawks maçında söz konusu baremleri geçerse kendi rekorunu egale etmiş olacak.

LeBron’u bu şaşaalı sezon başlangıcı performansı rekorunda takip eden isimlerse şöyle:

17 – Oscar Robertson, 1961-62
16 – Oscar Robertson, 1962-63

Kutluhan KOCADAĞ

Kutluhan Kocadağ, 23 yaşında. Başta basketbol olmak üzere farklı spor branşlarıyla ilgilenmekten, sinemadan ve seyahat etmekten keyif alıyor. Derela Spor’da birçok farklı spor dalıyla ilgili haberler ve çeviriler kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu