fbpx
Futbol

MAÇ SONRASI TEKNİK ADAMLARIN AÇIKLAMALARI!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Başakşehir galibiyeti sonrası basına konuştu.

“3 gün 3 gün top oynamak kolay değil bu yoğun tempoda. Buna rağmen oyuncularımı kutluyorum. İyi mücadele ettiğimiz düşüncesindeyim. Sevindirici taraf, bugün için bir analiz yapacak olursak özellikle, top bizdeyken tehlikeliydik, şimdi rakipteyken de tehlikeliyiz.” dedi.

“Öğreneceği Çok Şey Var”

“Topu rakibe bırakınca da tehlikeliyiz. Bir yönüyle değil, başka yönleriyle de oynayan bir takım olmak sevindirici. Bazen hatalar var. Direkt oyunlarda sıkıntılarımız vardı ama şimdi o oyunlarda da başarılıyız. Bundan dolayı mutluyum. Mustafa Muhammet yetenekli bir santrfor. Çok genç. Öğreneceği çok şey var. Bize faydalı olacağını gösterdi. Golle buluşması keşke vurduğu kafayla olsaydı. Çok iyi yükseldi. Önemli meziyetlerinden biri. Galatasaray takımı iyi gidiyor, iyi oynuyor, iyi oynamaya da devam edeceğiz. Bir bütün halinde takımın saha içinde ve dışında beraber olması beni sevindiriyor açıkçası.” ifadelerini kullandı.

“Bazı Prosedürler Var”

Yeni transferlerin derbide sahada olup olmayacağı sorulan Terim:

 “Bazı prosedürler var. Biz hepsinden faydalanmayı düşünüyoruz hemen. 1 gün arayla kaybettik Yedlin’i. Ona da şans verecektik. 1 gün geç gelmesi, federasyonlar arası yazının biraz geç gelmesi onu kullanamadık. En kısa zamanda takım halinde, hep beraber olacağız. Yeni arkadaşlarımızın katılması ki 5 tane genç. En yaşlısı 27 yaşında Yedlin. Diğerleri 21, 22, 23. Daha bize dinamizm katacaklar. Ayrıca, teknik heyet olarak bana ve arkadaşlarıma da daha fazla imkan veya ne diyelim, daha evvel olmayan mevkilerdeki zorluklarımızı da aşmamız sağlayacaklar. Alternatif olarak bize çok yardımcı olacaktır.” diye konuştu.

Medipol Başakşehir’in çiçeği burnunda teknik adamı Aykut Kocaman, ilk maçında aldığı ilk mağlubiyet sonrası basınla bir araya geldi.

Değişenler, pek çok şey değişmemiş. Aynı kalıyor. Stadyumda ses olmadığı için, taraftar olmadığı için büyük bir… Futbolu futbol yapan coşku olmuyor. Büyük bir tatsızlık. İlk defa böyle bir şey gördüm. Seyircisiz maç çok gördük ama ilk kez böyle.

Seyirci olmayınca tatsız sesler oluyor. Bugün daha da batıcıydı. Oyuna dönelim, o tarafa girmeyelim.

Buradan puanı ve 3 puanı alabilecek yeteri kadar pozisyon ürettik. Maçın skoru 3-0 olup da bir şeyler söylemek kolay olmuyor. Muslera’nın da maçın en iyi oyuncusu olduğunu söylemek, maçı anlatan cümlelerden biri. Şu anki psikolojik ve zihinsel durumun etkisiyle, maçın başlarında topun Galatasaray’da olması doğaldı. Biraz fazla geride kaldık. Sonra normal döndü oyun. Ataklar yaptık. Penaltı dahil

Futbol sahalarında az görülecek bir orta, Galatasaray ceza sahamıza hemen hemen hiç giremezdi. Olağanüstü bir orta. 6-7 oyuncumuzu geçti. Beyinle yapılan bir vuruştu yani.

İkinci yarıdaki oyun tarzımızı da değiştirdik. Kontrolü aldık. Geçen maç hemen hemen aynı pozisyon, aynı yerden Donk’un kafa golüyle 2-0 geriye düştük. Zaten sonra çok zorlaştık. 1 gol bulabilir miyiz acaba derken Galatasaray 3’üncü golü oldu. Eşleştirmeler nasıl oluyor merak ediyorum. Değişmeyenlerden bir tanesi, farklı değişmişler. Hakemleri seyrediyorum tabii. Dışarıdayken de onları takip ediyordum.

Onyekuru’nun ayağına tüy düştü, attı kendini. Donk, Demba Ba’yı itiyor ama penaltı değil. Kriter nedir? VAR’dakiler, sahadakiler için kriter nedir anlamak zor. Anlarız belki.

Bundan sonraki süreç daha fazla gol yemeyi tersine çevirmekle geçecek. Görüntü şu, son derece güçlü bir takım görüntüsü verdik. Maç başında da söylediğim gibi, dönemsel bir sıkıntılı durum var. O yüzden antrenör değişikliği oldu. Yoksa, şampiyon olmuş bir takım vardı.


Türkiye ve dünyadan tüm spor gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Berkcan TOKYAY

Berkcan Tokyay, 21 yaşında. Video oyunu oynamaktan, futbol ve basketbolla ilgilenmekten keyif alır. İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduğu için kitapları çok sever. Derela Spor’da genellikle futbol ve basketbol üzerine haberler kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu