fbpx
Bisiklet

Mark Cavendish: “Hala iyi olduğumu biliyorum.”

Eski takımı Deceuninck Quick-Step’e dönen 35 yaşındaki Mark Cavendish, takıma katkı sağlayabilmeyi umuyor.

Kariyeri boyunca 30 Tour de France etabı kazanan ve efsane bisikletçi Eddy Merckx’in ardından ikinci sırada yer alan Cavendish, 2013-2016 yılları arasında da Quick-Step takımında yer almıştı.

“Ben gerçekçi bir insanım. Bir şeye bağlanmak ya da kariyerimi peri masalı şeklinde bitirmeyi beklemiyorum. Yine de hala iyi olduğumu biliyorum.” ifadelerini kullanan Cavendish, kazanamasa bile takıma hala bir şeyler katabileceğini düşünüyor.

2016 yılında takımdan ayrılarak Team Dimension Data’ya geçmesinin hata olduğunu ve bundan dolayı pişman olduğunu belirten sprinter: “Kariyerimin en iyi zamanları burada geçti. Farklı bir şey denemek istedim ama şimdi geçmişe bakınca bunun bir hata olduğunu anladım. Keşke tüm kariyerimi bu takımda geçirseydim.” dedi.

“Geçen sefer takımın bana katkı sağladığını ve benim de takıma bir şeyler kattığımı düşünüyorum. Kariyerimin son yılı ya da son on yılı olduğuna bakmaksızın bu takıma dahil olmamak için sebep göremiyorum.” diyen Mark Cavendish sözlerine şöyle devam etti: “Eğer yine Tour de France’ta 6 etap kazanacağımı düşünseydim, o zaman peri masalı ülkesinde olurdum.”

Önceki yıllarda Eddy Merckx’in rekorunu gözüne kestiren Man Adalı bisikletçinin kariyeri, yaşadığı hastalık ve sakatlıklar sebebiyle iki yıllık kesintiye uğramıştı.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu