fbpx
Futbol

Mbappe’den Önemli Neymar Açıklaması!

PSG’nin yıldız isimlerinden Kylian Mbappe, takım arkadaşı Neymar hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Neymar’dan övgüyle bahseden Mbappe, France Football’a yaptığı açıklamada: “Her zaman önemli futbolcuların birlikte oynamak için yaratıldığını düşünmüşümdür. İkimizin arasında da bunun olduğu çok açık. Paris’e geldiğimde rollerimiz belliydi. O, bu projenin merkezindeki isim ve ben de ona yardımcı olmak için buradayım. Çünkü PSG’ye geldiğimde yükselişte olan bir yıldızdım. Ayrıca sahada kendimi kanıtlamam gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.

Neymar, 2017 yazında Barcelona’dan 222 milyon euro gibi rekor bir bonservis bedeliyle PSG’ye transfer olmuştu. Aynı dönemde takıma katılan Mbappe de Neymar’dan etkilendiğini belirtti.

Bu konuyla ilgili konuşan Mbappe: “Neymar her şeyi nasıl yapacağını biliyor. O, dünyanın en iyisi. Paris’e geldiğinde yapabileceği şeylerin farkına vardık. O sadece 5-0 kazanırken gösteri yapan ve dans eden bir futbolcu değil. Ayrıca 0-0 iken de harika şeyleri nasıl yapacağını biliyor. Herkes farkında mı bilmiyorum ama Neymar her şeyi anlıyor. Ona her şeyi tereddütsüz yapmasını sağlayan bir içgüdüsü var.” dedi.

Neymar ile aynı yaz transfer edilen Mbappe, onun kendisine nasıl yardımcı olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Dürüst olarak söylemem gerekirse başlangıçta bana yaptığı yardımları asla unutmayacağım. Çünkü 18 yaşındayken böyle önemli bir soyunma odasına girmek hiç kolay değil. Böyle büyük kulüplerde başarınızın %60’ı futbolunuza, %40’ı da soyunma odasının atmosferine nasıl alıştığınıza bağlıdır. Bana yardımcı oldu ve bunu hiç unutmayacağım.”

Türkiye ve dünyadan tüm spor gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu