fbpx
Futbol

MESUT ÖZİL’İN İMZA TÖRENİNDEN AÇIKLAMALAR!

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü transferi Mesut Özil, imza töreninden resmi imzayı atmış oldu.

İMZA TÖRENİNDEKİ AÇIKLAMALAR

Mesut Özil’in yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

“Ne diyeceğimi bilmiyorum çünkü heyecanlıyım. Çok mutluyum aynı zamanda. Benim için bir hayaldi. İki taraf için de bu muhteşem bağlantı artık olacak. İnşallah takıma sahada yeteneğimle faydalı olacağım.

Ben Fenerbahçe’ye inanıyorum. Her zaman inanmışımdır bir Fenerbahçeli olarak. Burada olduğum için de çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum.

[Seni kim Fenerbahçeli yaptı, sorusu üzerine] Beni Fenerbahçeli yapan kendimim. Küçükken maçları seyrederken birisi Galatasaraylı oluyordu, birisi Beşiktaşlı oluyordu. Ben Fenerbahçeliydim. Öyle de kalacağım.”

“[Fenerbahçe’de beğendiği oyuncuların sorulması üzerine] Eskiden Fenerbahçe’yi izlerken Jay-Jay Okocha’yı çok beğeniyordum. Şimdiki Fenerbahçe’de Pelkas’ı çok beğeniyorum. Aynı pozisyonda oynuyoruz. Çok yetenekli bir oyuncu, o nedenle Pelkas diyorum.

Tabii ki Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına inanıyorum. Fenerbahçe her zaman ligi kazanmak için oynuyor. İnşallah bunu en kısa zamanda yapıp bu sezon kazanacağız.

Bir futbolcunun üzerinde her zaman baskı vardır. Son dönemlerimde her zaman büyük kulüpler için oynadım. Her zaman baskı olmuştu. Fenerbahçe’de de baskı olacağını biliyorum. Tabii ki büyük kulüplerde oynadım ama Fenerbahçe farklı bir şey benim için. Sevdiğim bir kulüp, çok değer verdiğim bir kulüp. Elimden gelen her şeyi yapacağım. İnşallah her şey güzel olacak.

Duygusal olarak benim için çok yüksek bir durum. Çocukluğumdan beri her zaman hayal ettiğim bir şey. Burada olduğum için çok mutluyum. Hayırlısı olsun iki taraf için de.”

“Benim amacım sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da Fenerbahçe’yi temsil etmek. Umarım Şampiyonlar Ligi’ne girerek orada da kulübümüzü temsil edeceğiz.

[Alman RTL televizyonundan gelen ‘Bir gün Bundesliga’ya geri dönme ihtimalin var mı?’ sorusu üzerine] Hayır, bir gün Bundesliga’ya geri dönme ihtimalim yok.

[Futbolculuk kariyerinde keşke ve iyi ki dediğiniz anlar neler, sorusu üzerine] Keşke daha erken olsaydı, iyi ki şimdi olmuş.

Tam zaman veremeyeceğim ama inşallah en kısa zamanda sahada olmayı arzuluyorum.

[Fenerbahçe formasıyla Schalke’de antrenmana geldiği yönündeki iddianın doğru olup olmadığı yönündeki soru üzerine] Eski kulübüme karşı saygısızlık olurdu, öyle bir durum olmadı.”

“Ben doğduğum yerde arkadaşlarımla, ağabeyimle her zaman futbol oynardım. Birkaç yaş büyük oldukları için, ben de her zaman top gelmeden önce düşünmeye başlardım “neler yapmalıyım” diye. Profesyonel olduğumda da bu şekilde devam ediyor. Ben bir top bana gelmeden önce her zaman opsiyonlara bakarım, düşünürüm takım arkadaşlarım nereye koşuyor diye. Düşünmekle geçiyor benim oyunum.

[A Milli Takım yerine Almanya’yı seçmesi ve Burak Yılmaz’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaların sorulması üzerine] Geçmiş bir olay. O zamanlar öyle karar vermiştik. Geçmiş bitmiş bir olay. Burak Yılmaz kardeşimize gelirsek, ona başarılar diliyorum. İnşallah kendisini iyi şekilde sahada temsil eder.

[Almanya Milli Takımı’na geri dönme ihtimalin var mı sorusu üzerine] Ben bir yola girmişken asla geri dönmem. Geri dönme ihtimalim yok. Almanya Milli Takımı’na başarılar diliyorum ama ben asla bir daha oynamam.”

“[Birlikte oynamayı en çok istediğin oyuncular sorusu üzerine] Fenerbahçe’de birlikte oynamayı en çok istediğim iki futbolcu var: Biri Alex, diğeri de Emre Belözoğlu.

[Dünyada 10 numaraların devri bitiyor mu, sorusu üzerine] Onu bilmiyorum, bitiyor mu bitmiyor mu… Bütün dünyadaki takımları seyretmediğim için o konuda çok bir şey diyemem. Birkaç kulüpte hâlâ 10 numaralar var. Oynanıyor.”

Son maçı izlediğimde takım olarak çok iyi futbol oynadığımızı gördüm. Çok mutluyum. Gurur verici bir şey.”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

“Fiziken taraftarlarımızla birlikte olamasak da Mesut’un gelişiyle taraftarlarımız her zaman olduğu gibi coşkularını bizimle paylaştılar. Onlara destekleri için teşekkür ediyorum.

Kulübümüz için tarihi günlerden biri daha. Yurt içi ve yurt dışı 150’nin üzerinde basın mensubundan törene katılım için talep aldık. İlgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.

Londra’da Arsenal’in önemli transferlerinin yapıldığı bir dostumuzun evinde Mesut, Mutlu (Özil) ve Erkut (Söğüt) görüştük ve Mesut o gün ‘Maddi olarak bir beklentim yok’ dedi. İşte o zaman geri dönüşü olmayan bir yola girdik. Mesut’un önünde bizimkinden çok daha iyi teklifler vardı.

Arsene Wenger ile görüştüm. Mesut’u sordum. Bugün Mesut nasıl, sakatlığı var mı, fit mi, soyunma odasına nasıl, bize gelir tepeden bakar mı… O kadar olumlu dönüş aldım ki… Sayın Wenger’i, Erol Bulut’la görüştürdüm. O da Mesut hakkındaki sorularını sordu. Faydalı bir görüşme oldu.

Mesut’un bu camiaya bağlılığını bilmeyenler, “gelmez, gelemez” dediler. Biz bu transferi gerçekleştirdik.

Mesut Özil, Real Madrid’i yönetti, Arsenal’e rekor bir rakamla transfer oldu. Dünya futbolunun son 10 yılına damga vurmuş Mesut, Fenerbahçesi’ne kavuştu. Bugün balayı bitiyor, artık gerçek iş başlıyor.

Mesut, bir kez daha tüm dünyaya Mesut Özil’in kim olduğunu Fenerbahçe’de gösterecek. Hoş geldin Mesut.”

Kulübün sportif direktörlüğünü yapan Emre Belözoğlu ise şunları söyledi:

“Mesut insani değerleriyle, mütevazı duruşu, samimice ülkesine bağlılığıyla bütün gençlere örnek olabilecek biri. Ne mutlu ki bu güzel insan Fenerbahçeli.

Bizim çok iyi bir takımımız ve çok iyi bir hocamız var. Mesut’la birlikte çok daha güçleneceğimizi düşünüyorum.

Tüm Türkiye, Mesut’u kucaklamak için sabırsızlanıyor. İyi ve kötü günde Mesut’la birlikte olacağız. Ailemize hoş geldin Mesut.”


Türkiye ve dünyadan tüm spor gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Berkcan TOKYAY

Berkcan Tokyay, 21 yaşında. Video oyunu oynamaktan, futbol ve basketbolla ilgilenmekten keyif alır. İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduğu için kitapları çok sever. Derela Spor’da genellikle futbol ve basketbol üzerine haberler kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu