fbpx
F1

Mick Schumacher Kendinden Emin!

Geçtiğimiz sezon F2’de şampiyonluğa ulaşan Mick Schumacher, Haas takımıyla F1’de yarışacağı ilk sezon öncesi kendine güveniyor.

Marca’da yer alan habere göre 21 yaşındaki genç pilot, iki ay sonra başlayacak yarışlar için oldukça hevesli.

Mick Schumacher yaptığı açıklamada: “Formula 1 için hazır olduğumu söyleyebilirim. İlk yarışımda, dünyanın en iyi sürücüleriyle start çizgisinde yer almak için yeni sezonu iple çekiyorum. Işıklar yandığında çok heyecanlı bir an olacak.” diye konuştu.

F1’de yedi kez şampiyonluğa ulaşan efsane pilot Michael Schumacher’in oğlu olmak beklentiyi doğal olarak arttırıyor. Ancak kendinden emin gözüken Mick Schumacher şimdilik baskıyla başa çıkmayı başardı.

Babasıyla ilgili konuşan genç pilot: “O benim en büyük kahramanım ve bu spordaki referansım. Onun insani yönden tutarlığına ve kararlığına her zaman hayran kalacağım. Bu son derece takdir ettiğim bir şey. Ancak ilerisi için de yanımda taşıyarak öğrenebileceğim bir şey.” dedi.

Yeni sezonda Haas takımıyla yarışacak olan Schumacher’in takım arkadaşı ise bir diğer genç pilot Nikita Mazepin olacak.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu