fbpx
Tenis

Nadal ve Thiem, Avustralya Açık Öncesi Antrenörsüz Kaldı!

Rafael Nadal ve Dominic Thiem’in antrenörlerinin, Avustralya Açık öncesi koronavirüs testleri pozitif çıktı.

8 Şubat’ta başlayacak olan turnuva öncesi sporcular ve antrenörler yolculuklarına başladı. Nadal’ın antrenörü olan Carlos Moya, yolculuk öncesi yaptırdığı testin pozitif çıktığını ve turnuvada yer alamayacağını duyurdu.

Carlos Moya yaptığı açıklamada: “Nadal ile konuştuktan sonra takımla birlikte Avustralya’ya gitmemeye karar verdim. Karantinayı ailemle birlikte geçireceğim ve turnuvayı evden takip edeceğim.” ifadelerini kullandı.

2020 Avustralya Açık finalisti Dominic Thiem’in antrenörünün de koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Dominic Thiem’in babasının yaptığı açıklamada: “Yolculuğa çıkmadan önce Nicolas Massu’dan testinin pozitif çıktığını bildiren, beklemediğimiz bir mesaj aldık.” ifadelerini kullandı.

Şilili antrenörün yeniden test olacağı ve testinin negatife dönmesi halinde Avustralya’ya gitmeyi planladığı belirtildi.

8 Şubat’ta başlayacak turnuva öncesi tenisçilerin ve takımlarının 15 gün önceden ülkeye gelerek, belirlenen yerlerde karantinaya girmesi gerekiyor.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu