fbpx
GenelTenis

Novak Djokovic Mektubu “İyi Niyetle” Yazmış!

Novak Djokovic yaptığı açıklamada, karantinada bulunan meslektaşlarının daha iyi şartlara sahip olması için yazdığı mektubun yanlış anlaşıldığını belirtti.

8 Şubat’ta başlayacak olan turnuva öncesi 72 tenisçi 14 gün boyunca Melbourne’deki otel odalarından ayrılamayacak. Geçtiğimiz günlerde bu durumla ilgili turnuva direktörü Craig Tiley’e mektup yazan Djokovic, şartların iyileştirilmesini talep etmişti.

Djokovic’in dışında birçok tenisçi de içinde bulundukları şartlardan memnun olmadıklarını belirten paylaşımlar yapmıştı. Craig Tiley ise kimseye ayrıcalık tanınmayacağını belirterek, virüsün yayılmasını engellemenin en önemli öncelikleri olduğunu söylemişti.

Sosyal medya hesabı üzerinden uzun bir yazı paylaşan Djokovic: “Dünyanın nasıl yönetildiğini, kimin neden daha büyük ve daha iyi olduğunu anlıyorum. Ayrıcalıklarımı zor yoldan kazandım ve bu nedenle olanlara seyirci kalmam benim için çok zor.” dedi.

Gösteri maçı için şu anda Adelaide’de bulunan Sırp tenisçi: “Medyada olaylar çok hızlı tırmandı ve benim de dahil olduğum oyuncular için nankör, güçsüz ve bencil olduklarına yönelik izlenim oluştu. Bu durumun bu noktaya gelmesi çok üzücü çünkü birçok oyuncunun ne kadar minnettar olduğunu biliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Hepimiz Avustralya’ya yarışmak için geldik. Turnuva öncesi iyi hazırlanamamak ve antrenman yapamamak hiç ama hiç kolay değil. Medyada söylenenin aksine hiç kimse 14 günlük karantinayı sorgulamadı.” diyen Djokovic, Tiley ile beyin fırtınası yapmak için mailleştiğini ve koşullarda iyileştirmeler yapmanın hiçbir zararı olmayacağını sözlerine ekledi.

Novak Djokovic son olarak, Craig Tiley ile her zaman iyi bir ilişkiye sahip olduğunu ve onun Avustralya Açık’ı her yıl daha da cazip hale getirmek için gösterdiği efora saygı duyduğunu belirtti.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu