fbpx
Tenis

Paula Badosa’nın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

Avustralya’da karantinada bulunan tenisçilerden Paula Badosa, koronavirüs testi pozitif çıkan ilk sporcu oldu.

Sporcuların Avustralya’ya seyahati sırasında uçaktaki yolcular arasından pozitif vaka çıkması üzerine 72 sporcu otel odasında karantinaya alınmıştı.

Bu ayın başında Abu Dhabi’de oynadıktan sonra Melbourne’e gelen Badosa, karantinadaki yedinci gününde testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Paula Badosa sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Kendimi iyi hissetmiyorum ve semptomlarım var ama doktorları da dinleyerek en kısa zamanda iyileşmeye çalışacağım. İzole olmak ve gözlem altında tutulmak için sağlık oteline götürüldüm. Desteğiniz için teşekkürler, daha güçlü döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Badosa’nın karantinada bulunan oyuncular arasında testi pozitif çıkan dördüncü isim olduğu düşünülse de İspanyol tenisçi, virüse yakalandığını duyuran ilk sporcu oldu.

Bugün sosyal medya üzerinden bir paylaşımda daha bulunan dünya 67 numarası Badosa: “Beni yanlış anlamayın. Sağlık her zaman önce gelir ve Avustralya’da olduğum için minnettarım.” ifadelerini kullanırken karantinanın ve alınan sıkı tedbirlerin çok önemli olduğunu belirtti.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu