fbpx
Tenis

Rafael Nadal Karantina Hakkında Konuştu!

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Avustralya Açık öncesi içindeki bulundukları zorunlu karantina ile ilgili açıklama yaptı.

8 Şubat’ta başlayacak turnuva öncesi getirilen 14 günlük zorunlu karantina koşullarını birçok tenisçi tepkiyle karşılamıştı. Çok sayıda oyuncu bu konuya dair görüş bildirirken, Novak Djokovic’in mektubu büyük ses getirmişti.

Karantina koşulları ile ilgili ESPN’e konuşan Nadal: “Bazıları, başka insanlar için yaptıkları şeyleri herkese duyurmak ister. Bazıları ise bunu başkalarına duyurmadan, daha özel bir şekilde yapar.” ifadelerini kullanarak Djokovic’in yazdığı mektuba göndermede bulundu.

Ek olarak Nadal yaptığı açıklamada: “Bazılarımız büyük dezavantaja sahip oyuncular için yapılan çağrıları, reklam yaparak duyurmak istemez.” dedi.

Nadal ve Djokovic gibi bazı yıldız isimler, çoğunluğun kaldığı yer olan Melbourne’den farklı olarak gösteri turnuvası oynayacakları Adelaide’de bulunmakta. Bu durum da tepki çeken bir diğer konu olmuştu.

Bu konuyla ilgili gelen eleştirilere cevap veren Nadal: “Adelaide’deki şartlar hakkında sürekli konuşanların, 20’den fazla sporcunun antrenmansız şekilde odasında kaldığına dair şikayet ettiklerini hiç duymadım.” diye konuştu.

“Şikayetler daima daha dezavantajlı pozisyonda olanlardan gelir. Adil ve eşit şartlar hakkında konuşulacağı zaman insanların kendilerinden daha kötü durumdakiler için sesini çıkarma eğiliminde olmadığını görüyoruz.” ifadelerini kullanan Rafael Nadal, en nihayetinde herkesin mümkün olan en iyi performansını göstermeye ve birbirine yardımcı olmaya çalıştığını belirtti.

34 yaşındaki Nadal, 2009 yılında kazandığı ilk ve tek Avustralya Açık’ın ardından bu sezon ikinci şampiyonluğunu elde etmeye çalışacak.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu