fbpx
Bisiklet

Sakarya 23 Ekim’i Bekliyor

Sakarya’da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 23-25 ekim tarihleri arasında yapılacak olan 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na tam 30 ülkeden 150’yi aşkın sporcu katılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Maraton’da, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde incelemelerde bulundu.

Ekrem Yüce, şehrin sanatsal ve tarihsel alanına ışık tutacak olan ve şampiyona boyunca açık olacak Sakarya EXPO Alanı’na gezide bulundu.

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin açıklamaları ise şu şekilde:

“Son hazırlıklarımızı yapıyoruz. Aynı zamanda şehrimizin tanıtımına katkı sunacak şampiyona için bir EXPO alanı hazırlıyoruz. Burada da yoğun bir çalışma söz konusu. Şehrimizin değerlerinin sergileneceği, sponsor firmaların yer alacağı alan, şampiyona için bölgeye gelen misafirlerimizin nefes alacağı bir yer olacak. İnşallah şampiyonaya en iyi ev sahipliğini yapacak, şehrimizi dünya sahnesine taşıyacağız.”

Yüce, şampiyonanın Sakarya’nın dünyaya açılmasında da büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Şampiyonada 30 farklı ülkeden 150’yi aşkın dünya çapında sporcu pedal çevirecek. İzleyiciler ve medya temsilcileri Sakarya’da olacak. Canlı yayınlar yapılacak, 23-25 Ekim’de gözler inşallah Sakarya’da olacak. Şehrimiz, dünyanın farklı şehirlerinde en güzel şekilde anılacak. Dünya çapındaki bu organizasyonun şehrimizde yapılmasına katkı sağlayan, emek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Berkcan TOKYAY

Berkcan Tokyay, 21 yaşında. Video oyunu oynamaktan, futbol ve basketbolla ilgilenmekten keyif alır. İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduğu için kitapları çok sever. Derela Spor’da genellikle futbol ve basketbol üzerine haberler kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu