fbpx
F1

Sebastian Vettel Geleceğe Bakıyor!

Altı sezonluk Ferrari macerasının ardından Aston Martin’e geçiş yapan Sebastian Vettel, ayrılık süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu

Vettel’e, Ferrari tarafından geçen sezonun başında 2021’de yola onunla devam edilmeyeceği bildirilmiş ve Alman pilot da kararı kabul etmişti.

“Dürüst olmak gerekirse Ferrari’nin kararını anlamaya ihtiyacım yok. Zaten bu hiçbir şeyi değiştirmiyor. Benim için herhangi bir sorun yok ve tamamıyla kabul ediyorum. Binotto ile telefonda konuştuğumda her şey netti. Bu karara karşı koymaya ya da onu ikna etmeye çalışmıyordum.” ifadelerini kullanan Vettel bu süreci bir kayıptan çok, fırsat olarak görmeyi tercih ediyor.

33 yaşındaki Sebastian Vettel, RACER’a verdiği röportajda: “Bir kapı kapanırsa diğerinin açılacağını düşünüyorum. Tabii ki bu süreç, hangi yolu seçeceğime karar vermem için ortaya birçok soru çıkardı ve biraz zaman aldı. Gelecekte ne yapmak istediğimi ve Formula 1’de kalmak isteyip istemediğimi belirlemem gerekiyordu. Sonuç olarak bir karar aldım ve o kapıyı açtım.” dedi.

Aston Martin’de Sergio Perez’in koltuğunu alacak olan Vettel: “Bu tür konularda oldukça gerçekçi biriyim ve düşününce kendimi 40 yaşındayken F1 pilotu olarak görmüyorum. Önümde birkaç yıl daha var ama 10 yıldan bahsetmiyoruz.” diye belirtti.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu