fbpx
F1

Sergio Perez Yeni Sezonu İple Çekiyor!

Meksikalı F1 pilotu Sergio Perez, fabrika ziyareti sırasında yeni takımı Red Bull ile ilgili açıklama yaptı.

Yedi yıllık Force India-Racing Point macerasının ardından Red Bull koltuğuna oturacak olan Perez, geçtiğimiz sezon kariyerinin ilk yarış zaferini kazanarak sezonu dördüncü sırada tamamlamıştı.

Hissettiği duyguyu “yeni bir aileye sahip köpek gibi” diyerek betimleyen Perez, Verstappen’in yeni takım arkadaşı olarak ona gereken desteği vereceğini belirtti.

“Yıllardır bir aileyle birliktesiniz, onları görmeye alışkınsınız ve sonra birden değiştiriyorsunuz. Ancak şunu söylemeliyim ki burada kendimi rahat hissetmeye başladım. Birbirine bağlı, harika bir ekip ve ileride birçok keyifli an bizi bekliyor.” diye konuşan Perez mutluluğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz sezon Bahreyn GP’de 190. yarışında ilk zaferini elde eden ve yeni sezonda Albon’dan boşalan koltuğa oturacak olan Sergio Perez: “Kendi açımdan neye ihtiyacım olduğumu bildiğimi sanıyorum. Ama aynı zamanda ekiple konuşarak belirli alanlarda takımı ileriye doğru taşıyabileceğimi de hissediyorum. Elbette beklemem ve aracı sürmem gerekiyor ama şimdiden takımla paylaştığımız bazı güzel fikirler var. Umarım bunlar bize pistte güzel bir performans sağlar.” diye konuştu.

Takım değişikliğini kendisi için büyük fırsat olarak gören 31 yaşındaki Meksikalı pilot yaptığı açıklamada: “Her yönden bir sonraki adımı atmam gerekiyor ve buna hazır olduğumu düşünüyorum. Eksik olan tek şey fırsattı. Ama şimdi bu fırsata sahibim ve bunu değerlendirmek bana bağlı. Beklentileri karşılamak için elimden geleni yapacağım. Eğer şampiyon olabilecek bir arabamız varsa, bunu gerçekleştirmek için çabalayacağım. Ama yoksa ve sadece üçüncülüğe yetecek arabamız varsa o zaman da onu ikinci yapmak için uğraşacağım.” dedi.

Türkiye ve dünyadan tüm spor gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu