fbpx
Olimpiyat

Thomas Bach: “B planımız yok.”

IOC Başkanı Thomas Bach, Tokyo 2020’nin düzenleneceğini ve herhangi bir B planlarının olmadığını açıkladı.

Japonya’da artan vakalar ve halkın da olimpiyat oyunlarının yapılmasına destek vermemesi son günlerde Tokyo 2020’nin yapılıp yapılamayacağı tartışmalarını alevlendirmişti.

Organizasyon yetkililerinin oyunların planlandığı gibi düzenleneceğini ve herhangi bir iptalin söz konusu olmadığını belirtmesinin ardından Thomas Bach da bu yönde görüş bildirdi.

Kyodo’ya konuşan Bach yaptığı açıklamada: “2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz’da Tokyo Olimpiyat Stadı’nda başlamayacağına inanmak için şu an herhangi bir sebep yok.” dedi.

IOC geçen yıl yaptığı açıklamada, olimpiyatları 2021 yılından sonrasına ertelemeyeceklerini bildirmişti.

Japonya’da artan vakalar endişeleri arttırırken, organizasyon yetkilileri ise oyunların kapalı kapılar ardında yapılmasını istemiyor.

Seyirci kapasitesinin düşürülebileceği ihtimalinden de bahseden Bach, katılımcıların hayatlarını korumak için IOC’nin esnek olacağını söyledi.

Bach ayrıca bazı fedakarlıklarda bulunulması gerektiğini ve en büyük önceliklerinin güvenlik konusu olduğunu ifade etti.

Organizasyon yetkilileri olimpiyatların düzenlenmesine yönelik olumlu açıklamalar yapmaya devam etse de, Japon hükümetinin iptal kararı alabileceği konuşulmaya devam ediyor.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu