fbpx
Bisiklet

UAE Team Emirates, Aşı Olan İlk Bisiklet Takımı Oldu!

UAE Team Emirates, 27’si bisikletçi ve 32’si de personel olmak üzere toplam 59 kişilik ekibiyle koronavirüse karşı aşı olan ilk bisiklet takımı oldu.

2020 Tour de France şampiyonu Tadej Pogacar’ın da içinde bulunduğu bisikletçiler ve takım personelleri, BAE Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış aşıyı yaptırdılar.

Takım müdürü Mauro Gianetti yaptığı açıklamada: “Aşı sayesinde kendimizi ve başkalarını koruma fırsatına sahip olduğumuz için tüm ekip olarak mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde IOC yetkilisi Dick Pound, aşılanma konusunda sporculara da öncelik verilmesi gerektiğine yönelik bir açıklamada bulunmuştu.

Takımın önemli bisikletçilerinden olan ve sprinter özelliğiyle ön plana çıkan Fernando Gaviria, 2020 yılında iki kez koronavirüse yakalanmıştı. İlk olarak şubat ayında virüse yakalanan Kolombiyalı bisikletçi, ekim ayında düzenlenen Giro d’Italia’da bir kez daha virüse yakalanmış ve yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Ahmet YAVUZ

Ahmet Yavuz, 26 yaşında. Spor ve müzik en büyük ilgi alanları. Derela Spor'da futbol ağırlıklı olmak üzere farklı spor dallarından haberleri kaleme alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu