fbpx
Snooker

“Umarım derecemi geçemez”

Yedi kez dünya şampiyonu olan Stephen Hendry, beş dünya şampiyonluğu bulunan Ronnie O’Sullivan’ın geleceğine ve kendisini geçme ihtimaline dair açıklamalar yaptı.

Stephen Hendry, sekiz yıl önce emekli olmuştu. Kariyeri boyunca yedi kez dünya şampiyonluğu bulunan Hendry, bu alanda üçüncü sırada yer alıyor.

Aktif oyuncular arasında Hendry’nin derecesine en çok yaklaşan isim olan Ronnie O’Sullivan, 44 yaşında ve beş dünya şampiyonluğu bulunuyor. Hendry, Ronnie’nin en az üç dünya şampiyonluğu daha kazanabileceğini düşündüğünü belirtse de bu senaryonun gerçekleşmesini istemiyor.

“Eğer Ronnie isterse ve kafasını tamamen bu işe verirse en az üç dünya şampiyonluğu daha kazanacak. Ronnie kazanmaya devam edecek. Bu bir gerçek. Dehasını daima yansıtmayı başardı. Rakiplerinden daha iyi olduğunu onlarca kez gösterdi.”

“Fakat, umarım derecemi geçemez. Eğer bu ihtimalin beni rahatsız etmediğini söylersem yalan söylemiş olurum. Mesele şu, elbette bir gün birisi beni geçecek. Fakat açıkçası bunun çok daha uzun bir süre sonra olmasını istiyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu